MEVZA MEN

1 MIL-3  Fr 29.09.2017 17:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) KDS-šport KOŠICE (SVK) SH {ZWETTL}  Google Map24 3:0 (25:14,25:19, 25:21)
1 MIL-1  Fr 29.09.2017 17:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 3:0 (26:24, 25:23, 25:22)
1 MIL-5  Fr 29.09.2017 18:00 Spartak MYJAVA (SVK) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 3:0 (26:24, 25:12, 25:23)
1 MIL-4  Fr 29.09.2017 19:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 3:0 (25:22, 25:22, 25:15)
1 MIL-2  Fr 29.09.2017 20:00 OK Triglav KRANJ (SLO) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 0:3 (24:26, 20:25, 26:28)
2 MIL-8  Sa 30.09.2017 17:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 3:0 (25:19, 28:26, 25:23)
2 MIL-6  Sa 30.09.2017 17:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 3:2 (25:19, 23:25, 25:18, 23:25, 15:11)
2 MIL-10  Sa 30.09.2017 18:00 Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 0:3 (17:25, 14:25, 19:25)
2 MIL-9  Sa 30.09.2017 19:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) KDS-šport KOŠICE (SVK) SH {ZWETTL}  Google Map24 1:3 (25:16, 24:26, 23:25, 25:27)
2 MIL-7  Sa 30.09.2017 20:00 OK Triglav KRANJ (SLO) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 2:3 (25:23, 18:25, 27:25, 19:25, 11:15)
3 MIL-13  So 01.10.2017 15:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 1:3 (17:25, 22:25, 25:22, 23:25)
3 MIL-11  So 01.10.2017 15:30 VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 2:3 (19:25, 25:23, 23:25, 25:20, 12:15)
3 MIL-14  So 01.10.2017 17:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) Calcit Volley KAMNIK (SLO) SH {ZWETTL}  Google Map24 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)
3 MIL-15  So 01.10.2017 18:00 Spartak MYJAVA (SVK) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 0:3 (15:25, 18:25, 19:25)
3 MIL-12  So 01.10.2017 18:30 OK Triglav KRANJ (SLO) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 2:3 (17:25, 26:24, 19:25, 25:23, 9:15)
4 MIL-19  Sa 21.10.2017 20:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) OK Triglav KRANJ (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 3:1 (25:27, 25:21, 25:19, 25:19)
4 MIL-16  Fr 27.10.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) Spartak MYJAVA (SVK) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 3:2 (25:23, 25:14, 17:25, 20:25, 15:12)
5 MIL-20  Sa 28.10.2017 19:00 Spartak MYJAVA (SVK) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 0:3 (15:25, 18:25, 22:25)
6 MIL-23  So 29.10.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)
7 MIL-26  Fr 24.11.2017 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 3:1 (21:25, 25:23, 25:22, 25:16)
7 MIL-28  Fr 24.11.2017 20:00 Mladost ZAGREB (CRO) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 3:2 (28:26, 25:23, 18:25, 20:25, 15:12)
8 MIL-30  Sa 25.11.2017 19:00 Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 3:2 (25:21, 20:25, 21:25, 29:27, 15:6)
7 MIL-29  Sa 25.11.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)
8 MIL-32  Sa 25.11.2017 20:00 Mladost ZAGREB (CRO) Spartak MYJAVA (SVK) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)
9 MIL-33  So 26.11.2017 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 0:3 (23:25, 26:28, 25:27)
9 MIL-35  So 26.11.2017 20:00 Spartak MYJAVA (SVK) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 0:3 (18:25, 14:25, 19:25)
7 MIL-27  Fr 24.11.2017 19:00
Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN)
OK Triglav KRANJ (SLO) Don Bosco-Szaleziak Sportcsarnok {KAZINCBARCIKA}  Google Map24 1:3 (29:27, 21:25, 22:25, 16:25)
8 MIL-31  Sa 25.11.2017 18:00 OK Triglav KRANJ (SLO) Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT)  Don Bosco-Szaleziak Sportcsarnok {KAZINCBARCIKA} 1:3 (25:22, 16:25, 19:25, 23:25(
9 MIL-34  So 26.11.2017 16:00 Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) Don Bosco-Szaleziak Sportcsarnok {KAZINCBARCIKA}  Google Map24 3:2 (25:16, 25:21, 20:25, 25:27; 21:19)
10 MIL-36  Mi 27.12.2018 18:30 Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) OK Triglav KRANJ (SLO) Gradska dvorana {KAŠTELA}  Google Map24 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:16)
11 MIL-40  Do 28.12.2017 18:00 OK Triglav KRANJ (SLO) Spartak MYJAVA (SVK) Gradska dvorana {KAŠTELA}  Google Map24 3:2 (25:21, 23:25, 25:21, 18:25, 15:9)
10 MIL-38  Do 28.12.2017 18:00 ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športna dvorana Tivoli {LJUBLJANA}  Google Map24 3:0 (25:23, 25:20, 25:17)
10 MIL-37  Do 28.12.2017 19:00 Mladost ZAGREB (CRO) KDS-šport KOŠICE (SVK) Športska dvorana Bojan Stranic {ZAGREB}  Google Map24 3:0 (25:19, 25:23, 25:20)
12 MIL-43  Fr 29.12.2017 18:00 Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) Spartak MYJAVA (SVK) Gradska dvorana {KAŠTELA}  Google Map24 3:0 (25:18, 25:19, 28:26)
11 MIL-42  Fr 29.12.2017 18:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športna dvorana Tivoli {LJUBLJANA}  Google Map24 3:0 (25:21, 25:20, 25:13)
10 MIL-39  Fr 29.12.2017 19:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) SH {ZWETTL}  Google Map24 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)
11 MIL-41  Fr 29.12.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Športska dvorana Bojan Stranic {ZAGREB}  Google Map24 1:3 (16:25, 25:22, 20:25, 19:25)
12 MIL-45  Sa 30.12.2017 18:00 ACH Volley LJUBLJANA (SLO) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športna dvorana Tivoli {LJUBLJANA}  Google Map24 3:2 (14:25, 21:25, 27:25, 25:17, 15:5)
11 MIL-48  Do 25.01.2018 18:00 VKP Bystrina SPU Nitra (SVK) Union Raiffeisen Waldviertel (AUT) Mestská športová hala {NITRA}  Google Map24 2:3 (25:18, 25:23, 16:25, 20:25, 7-15)
11 MIL-52  Fr 26.01.2018 16:00 Union Raiffeisen Waldviertel (AUT) Spartak Myjava (SVK) Mestská športová hala {NITRA}  Google Map24  3:0  (25:21, 25:17, 25:18)
11 MIL-46  Fr 26.01.2018 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24  3:2  (23:25, 18:25, 25:19, 25:19, 16:14)
11 MIL-44  Sa 26.01.2018 16:00 VKP Bystrina SPU Nitra (SVK) Spartak Myjava (SVK) Mestská športová hala {NITRA}  Google Map24  3:0  (25:19, 25:22, 25:14)
11 MIL-50  Sa 27.01.2018 19:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24  3:0  (25:20, 25:19, 25:17)
11 MIL-53  So 28.01.2018 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24  3:0  (25:19, 25:19, 25:18)
11 MIL-49  Mi 31.01.2018 19:00 Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) Mladost ZAGREB (CRO) Gradska dvorana {KAŠTELA}  Google Map24  2:3  (25:20, 25:23, 21:25, 15:25, 13:15)
11 MIL-47  Sa 24.02.2018 18:00 ACH Volley LJUBLJANA (SLO) OK Triglav KRANJ (SLO) Športna dvorana Tivoli {LJUBLJANA}  Google Map24
11 MIL-51  So 25.02.2018 18:00 OK Triglav KRANJ (SLO) KDS-šport KOŠICE (SVK) Športna dvorana Tivoli {LJUBLJANA}  Google Map24
11 MIL-54  Mo 26.02.2018 18:00 ACH Volley LJUBLJANA (SLO) KDS-šport KOŠICE (SVK) Športna dvorana Tivoli {LJUBLJANA}  Google Map24

MEVZA WOMEN

4 WIL-17  Di 03.10.2017 18:00 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Continental Arena {NYÍREGYHÁZA}  Google Map24 3:0 (25:21, 25:21, 25:14)
5 WIL-21  Mi 04.10.2017 18:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) VK UP OLOMOUC (CZE) Continental Arena {NYÍREGYHÁZA}  Google Map24 0:3 (18:25, 12:25, 17:25)
6 WIL-24  Do 05.10.2017 17:00 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) VK UP OLOMOUC (CZE) Continental Arena {NYÍREGYHÁZA}  Google Map24 0:3 (13:25, 25:27, 15:25)
1 WIL-5  Mi 25.10.2017 17:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 2:3 (15:25, 25:18, 21:25, 25:16, 13:15)
2 WIL-10  Do 26.10.2017 15:00 Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 3:1 (22:25, 25:19, 25:21, 25:14)
1 WIL-3  Do 26.10.2017 19:30 Mladost ZAGREB (CRO) Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Športska dvorana Bojan Stranic {ZAGREB}  Google Map24 3:0 (25:15, 25:11, 25:21)
3 WIL-15  Fr 27.10.2017 16:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 1:3 (16:25, 25:13, 24:26, 24:26)
1 WIL-1  Fr 27.10.2017 17:00 Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:15)
2 WIL-8  Fr 27.10.2017 19:30 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Športska dvorana Bojan Stranic {ZAGREB}  Google Map24 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:21)
1 WIL-2  Fr 27.10.2017 20:00 VK UP OLOMOUC (CZE) Sokol Post NÖ (AUT) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 3:0 (25:13, 25:11, 25:13)
2 WIL-6  Sa 28.10.2017 17:00 Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Sokol Post NÖ (AUT) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 3:0 (25:11, 25:23, 25:15)
3 WIL-13  Sa 28.10.2017 19:30 Mladost ZAGREB (CRO) Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Športska dvorana Bojan Stranic {ZAGREB}  Google Map24 3:1 (25:18, 21:25, 25:19, 25:16)
2 WIL-7  Sa 28.10.2017 20:00 Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) VK UP OLOMOUC (CZE) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 2:3 (25:20, 29:27, 18:25, 18:25, 7:15)
3 WIL-11  So 29.10.2017 17:00 Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) VK UP OLOMOUC (CZE) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 3:0 (25:23, 25:22, 25:23)
3 WIL-12  So 29.10.2017 20:00 Sokol Post NÖ (AUT) Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 0:3 (11:25, 17:25, 10:25)
4 WIL-19  Mi 15.11.2017 00:00 Mladost ZAGREB (CRO) Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) 1:3
4 WIL-16  Mi 15.11.2017 20:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Sokol Post NÖ (AUT) Športna dvorana {KAMNIK} 3:0 (25:19, 25:14, 25:18)
10 WIL-39  Fr 17.11.2017 19:00 Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Sokol Post NÖ (AUT) Folyondár Vasas Sport és Tánc {BUDAPEST}  Google Map24 Pavel VAŠKO Jana NIKLOVÁ
7 WIL-29  Mi 22.11.2017 18:00 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Continental Arena {NYÍREGYHÁZA}  Google Map20:3 0:3 (20:25, 14:25, 18:25)
7 WIL-28  Di 21.11.2017 18:00 VK UP OLOMOUC (CZE) Calcit Volley KAMNIK (SLO)  Google Map24: 3:0 (25:15, 25:17, 25:11)
6 WIL-25  Fr 17.11.2017 18:00 Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN)  Google Map24 0:3 (16:25, 15:25, 13:25)
8 WIL-32  Mi 22.11.2017 18:00 Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Calcit Volley KAMNIK (SLO)  Google Map24 2:3 (23:25, 25:23,25:17, 21:25, 11:15)
9 WIL-35  Do 23.11.2017 18:00 VK UP OLOMOUC (CZE) Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN)  Google Map204 3:0 (25:14, 25:11, 25:21)
7 WIL-26  Mo 01.01.2018 17:00 Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) ??? ???
10 WIL-38  Do 04.01.2018 18:00 Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Slávia EU BRATISLAVA (SVK)  Varosi Sportcsarnok {BÉKÉSCSABA} 3:0 25:19, 25:14, 25:14)
10 WIL-37  Fr 05.01.2018 17:00 Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Mladost ZAGREB (CRO)  Športová hala Dom športu {BRATISLAVA} 2:3 (25:16, 23:25, 19:25, 25:20, 12:15)
10 WIL-36  Fr 05.01.2018 18:00 Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN)  Športna dvorana Lukna {MARIBOR} 1:3 (17:25, 25:21, 22:25, 19:25)
11 WIL-41  Sa 06.01.2018 17:00 Mladost ZAGREB (CRO) VK UP OLOMOUC (CZE)  Športová hala Dom športu {BRATISLAVA} 0:3 (22:25, 15:25, 20:25)
10 WIL-39  Sa 06.01.2018 18:00 Sokol Post NÖ (AUT) Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Ballsportgymnasium {WIEN} 3:1 (25:27, 25:15, 25:15, 25:8)
11 WIL-41  Sa 06.01.2018 17:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN)
Športna dvorana Lukna {MARIBOR}
3:0 (25:14, 27:25, 28:26)
11 WIL-43  So 07.01.2018 18:00 Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športna dvorana Lukna {MARIBOR} 0:3 (20:25, 22:25, 19:25)
12 WIL-44  So 07.01.2018 17:00 1. BVK BRATISLAVA (SVK) VK UP OLOMOUC (CZE)  Športová hala Dom športu {BRATISLAVA} 1:3 (15:25, 17:25, 25:22, 18:25)
13 WIL-48  Fr 26.01.2018 18:00 Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Varosi Sportcsarnok {BÉKÉSCSABA}  Google Map24 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)
14 WIL-53  Fr 26.01.2018 19:00 Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Folyondár Vasas Sport és Tánc {BUDAPEST}  Google Map24 2:3 (14:25, 25:21, 21:25, 25:17, 14:16)
15 WIL-52  Sa 27.01.2018 16:00 Mladost ZAGREB (CRO) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Varosi Sportcsarnok {BÉKÉSCSABA}  Google Map24 3:0 (25:19, 25:20, 25:21)
7 WIL-50  Sa 27.01.2018 18:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Folyondár Vasas Sport és Tánc {BUDAPEST}  Google Map24 1:3 (12:25, 23:25, 25:23, 22:25)
8 WIL-47  Sa 27.01.2018 18:00 Sokol Post NÖ (AUT) Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Ballsportgymnasium {WIEN}  Google Map24 3:0  (25:0, 25:0, 25:0)
9 WIL-51  So 28.01.2018 15:00 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Ballsportgymnasium {WIEN}  Google Map24 0:3 (0:25, 0:25, 0:25)
9 WIL-55  So 28.01.2018 17:30 Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Mladost ZAGREB (CRO) Varosi Sportcsarnok {BÉKÉSCSABA}  Google Map24 3:0 (25:11, 25:14, 25:19)
9 WIL-46  So 28.01.2018 18:00 Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Folyondár Vasas Sport és Tánc {BUDAPEST}  Google Map24 3:2 (11:25, 21:25, 25:22, 25:21, 15:13)
9 WIL-54  Mi 23.02.2018 00:00 Sokol Post NÖ (AUT) Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Ballsportgymnasium {WIEN}  Google Map24 ??? ???
7 WIL-27  Di 20.02.2018 17:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Sokol Post NÖ (AUT) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 3:0 (25:15, 25:18, 25:16)
9 WIL-31  Mi 21.02.2018 15:30 Sokol Post NÖ (AUT) Mladost ZAGREB (CRO) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 1:3 (25:18, 8:25, 14:25, 25:27)
9 WIL-26  Mi 21.02.2018 18:00 Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Športová hala Dom športu {BRATISLAVA}  Google Map24 3:1 (19:25, 25:21, 25:21, 25:23)
9 WIL-34  Do 22.02.2018 16:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Mladost ZAGREB (CRO) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 0:3 (19:25, 23:25, 20:25)

MEVZA MEN

1 MIL-3  Fr 29.09.2017 17:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) KDS-šport KOŠICE (SVK) SH {ZWETTL}  Google Map24 3:0 (25:14,25:19, 25:21)
1 MIL-1  Fr 29.09.2017 17:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 3:0 (26:24, 25:23, 25:22)
1 MIL-5  Fr 29.09.2017 18:00 Spartak MYJAVA (SVK) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 3:0 (26:24, 25:12, 25:23)
1 MIL-4  Fr 29.09.2017 19:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 3:0 (25:22, 25:22, 25:15)
1 MIL-2  Fr 29.09.2017 20:00 OK Triglav KRANJ (SLO) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 0:3 (24:26, 20:25, 26:28)
2 MIL-8  Sa 30.09.2017 17:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 3:0 (25:19, 28:26, 25:23)
2 MIL-6  Sa 30.09.2017 17:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 3:2 (25:19, 23:25, 25:18, 23:25, 15:11)
2 MIL-10  Sa 30.09.2017 18:00 Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 0:3 (17:25, 14:25, 19:25)
2 MIL-9  Sa 30.09.2017 19:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) KDS-šport KOŠICE (SVK) SH {ZWETTL}  Google Map24 1:3 (25:16, 24:26, 23:25, 25:27)
2 MIL-7  Sa 30.09.2017 20:00 OK Triglav KRANJ (SLO) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 2:3 (25:23, 18:25, 27:25, 19:25, 11:15)
3 MIL-13  So 01.10.2017 15:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 1:3 (17:25, 22:25, 25:22, 23:25)
3 MIL-11  So 01.10.2017 15:30 VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 2:3 (19:25, 25:23, 23:25, 25:20, 12:15)
3 MIL-14  So 01.10.2017 17:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) Calcit Volley KAMNIK (SLO) SH {ZWETTL}  Google Map24 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)
3 MIL-15  So 01.10.2017 18:00 Spartak MYJAVA (SVK) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 0:3 (15:25, 18:25, 19:25)
3 MIL-12  So 01.10.2017 18:30 OK Triglav KRANJ (SLO) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 2:3 (17:25, 26:24, 19:25, 25:23, 9:15)
4 MIL-19  Sa 21.10.2017 20:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) OK Triglav KRANJ (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 3:1 (25:27, 25:21, 25:19, 25:19)
4 MIL-16  Fr 27.10.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) Spartak MYJAVA (SVK) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 3:2 (25:23, 25:14, 17:25, 20:25, 15:12)
5 MIL-20  Sa 28.10.2017 19:00 Spartak MYJAVA (SVK) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 0:3 (15:25, 18:25, 22:25)
6 MIL-23  So 29.10.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)
7 MIL-26  Fr 24.11.2017 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 3:1 (21:25, 25:23, 25:22, 25:16)
7 MIL-28  Fr 24.11.2017 20:00 Mladost ZAGREB (CRO) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 3:2 (28:26, 25:23, 18:25, 20:25, 15:12)
8 MIL-30  Sa 25.11.2017 19:00 Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 3:2 (25:21, 20:25, 21:25, 29:27, 15:6)
7 MIL-29  Sa 25.11.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)
8 MIL-32  Sa 25.11.2017 20:00 Mladost ZAGREB (CRO) Spartak MYJAVA (SVK) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)
9 MIL-33  So 26.11.2017 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 0:3 (23:25, 26:28, 25:27)
9 MIL-35  So 26.11.2017 20:00 Spartak MYJAVA (SVK) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 0:3 (18:25, 14:25, 19:25)
7 MIL-27  Fr 24.11.2017 19:00
Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN)
OK Triglav KRANJ (SLO) Don Bosco-Szaleziak Sportcsarnok {KAZINCBARCIKA}  Google Map24 1:3 (29:27, 21:25, 22:25, 16:25)
8 MIL-31  Sa 25.11.2017 18:00 OK Triglav KRANJ (SLO) Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT)  Don Bosco-Szaleziak Sportcsarnok {KAZINCBARCIKA} 1:3 (25:22, 16:25, 19:25, 23:25(
13 MIL-34  So 26.11.2017 16:00 Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) Don Bosco-Szaleziak Sportcsarnok {KAZINCBARCIKA}  Google Map24 3:2 (25:16, 25:21, 20:25, 25:27; 21:19)
14 MIL-50  Sa 27.01.2018 19:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 ??? ???
15 MIL-53  So 28.01.2018 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 ??? ???

MEVZA WOMAN

4 WIL-17  Di 03.10.2017 18:00 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Continental Arena {NYÍREGYHÁZA}  Google Map24 3:0 (25:21, 25:21, 25:14)
5 WIL-21  Mi 04.10.2017 18:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) VK UP OLOMOUC (CZE) Continental Arena {NYÍREGYHÁZA}  Google Map24 0:3 (18:25, 12:25, 17:25)
6 WIL-24  Do 05.10.2017 17:00 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) VK UP OLOMOUC (CZE) Continental Arena {NYÍREGYHÁZA}  Google Map24 0:3 (13:25, 25:27, 15:25)
1 WIL-5  Mi 25.10.2017 17:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 2:3 (15:25, 25:18, 21:25, 25:16, 13:15)
2 WIL-10  Do 26.10.2017 15:00 Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 3:1 (22:25, 25:19, 25:21, 25:14)
1 WIL-3  Do 26.10.2017 19:30 Mladost ZAGREB (CRO) Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Športska dvorana Bojan Stranic {ZAGREB}  Google Map24 3:0 (25:15, 25:11, 25:21)
3 WIL-15  Fr 27.10.2017 16:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Strabag VC BRATISLAVA (SVK) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 1:3 (16:25, 25:13, 24:26, 24:26)
1 WIL-1  Fr 27.10.2017 17:00 Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:15)
2 WIL-8  Fr 27.10.2017 19:30 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Športska dvorana Bojan Stranic {ZAGREB}  Google Map24 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:21)
1 WIL-2  Fr 27.10.2017 20:00 VK UP OLOMOUC (CZE) Sokol Post NÖ (AUT) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 3:0 (25:13, 25:11, 25:13)
2 WIL-6  Sa 28.10.2017 17:00 Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Sokol Post NÖ (AUT) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 3:0 (25:11, 25:23, 25:15)
3 WIL-13  Sa 28.10.2017 19:30 Mladost ZAGREB (CRO) Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Športska dvorana Bojan Stranic {ZAGREB}  Google Map24 3:1 (25:18, 21:25, 25:19, 25:16)
2 WIL-7  Sa 28.10.2017 20:00 Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) VK UP OLOMOUC (CZE) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 2:3 (25:20, 29:27, 18:25, 18:25, 7:15)
3 WIL-11  So 29.10.2017 17:00 Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) VK UP OLOMOUC (CZE) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 3:0 (25:23, 25:22, 25:23)
3 WIL-12  So 29.10.2017 20:00 Sokol Post NÖ (AUT) Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Športna dvorana Lukna {MARIBOR}  Google Map24 0:3 (11:25, 17:25, 10:25)
4 WIL-19  Mi 15.11.2017 00:00 Mladost ZAGREB (CRO) Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) ??? ???
4 WIL-16  Mi 15.11.2017 20:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Sokol Post NÖ (AUT) Športna dvorana {KAMNIK} 3:0 (19, 14, 18)
10 WIL-39  Fr 17.11.2017 19:00 Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Sokol Post NÖ (AUT) Folyondár Vasas Sport és Tánc {BUDAPEST}  Google Map24 Pavel VAŠKO Jana NIKLOVÁ
7 WIL-29  Mi 22.11.2017 18:00 Fatum NYÍREGYHÁZA (HUN) Linamar BÉKÉSCSABAI RSE (HUN) Continental Arena {NYÍREGYHÁZA}  Google Map24 Igor PORVAZNÍK Peter HÖGER
10 WIL-37  Fr 05.01.2018 17:00 1. BVK BRATISLAVA (SVK) Mladost ZAGREB (CRO) Markus PETSCHE Andrea HAAS
11 WIL-41  Sa 06.01.2018 17:00 Mladost ZAGREB (CRO) VK UP OLOMOUC (CZE) Andrea HAAS Markus PETSCHE
12 WIL-44  So 07.01.2018 17:00 1. BVK BRATISLAVA (SVK) VK UP OLOMOUC (CZE) Boško MILI? Andrea HAAS
13 WIL-46  Fr 26.01.2018 19:00 Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Folyondár Vasas Sport és Tánc {BUDAPEST}  Google Map24 ??? ???
14 WIL-50  Sa 27.01.2018 18:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Nova KBM Branik MARIBOR (SLO) Folyondár Vasas Sport és Tánc {BUDAPEST}  Google Map24 ??? ???
15 WIL-53  So 28.01.2018 18:00 Vasas Óbuda BUDAPEST (HUN) Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Folyondár Vasas Sport és Tánc {BUDAPEST}  Google Map24 ??? ???
7 WIL-27  Di 20.02.2018 17:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Sokol Post NÖ (AUT) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 ??? ???
8 WIL-31  Mi 21.02.2018 15:30 Sokol Post NÖ (AUT) Mladost ZAGREB (CRO) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 ??? ???
9 WIL-34  Do 22.02.2018 16:00 Slávia EU BRATISLAVA (SVK) Mladost ZAGREB (CRO) Športová hala Mlados? {BRATISLAVA}  Google Map24 ??? ???

2017 MEVZA BEACH VOLLEYBALL CHAMPIONSHIP U16 REGISTRATION FORM
MEVZA U16 2017 – registration form

Please click on the Link above to find the registration form for the Mevza U16 Tournament. 

ALL INFORMATIONS ABOUT THE TOURNAMENT HERE: MEVZA_Beach_U16_MSobota – Final

 

 

 

Under 18 Tournament Terme Catež (SLOVENIJA)

Arrival: U18: Friday, June 30, 2017 (afternoon, check-in after 15h)
Main Draw: U18: July 1-2, 2017 (Saturday-Sunday)
You can find all Informations here:
MEVZA_Beach_U18_TermeCatez

Under 20 Tournament Terme Catež (SLOVENIJA)

Arrival: U20: Sunday, July 9, 2017 (afternoon, check-in after 15h)
Main Draw: U20: July 10-11, 2017 (Monday-Tuesday)
You can find all Informations here:
MEVZA_Beach_U20_TermeCatez

All Informations for the upcoming U18 and U20 Tournament taking place in Brno in August will be published here soon!

1 MIL-3  Fr 29.09.2017 17:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) KDS-šport KOŠICE (SVK) SH {ZWETTL}  Google Map24 ??? ???
1 MIL-1  Fr 29.09.2017 17:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 ??? ???
1 MIL-5  Fr 29.09.2017 18:00 Spartak MYJAVA (SVK) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 ??? ???
1 MIL-4  Fr 29.09.2017 19:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 ??? ???
1 MIL-2  Fr 29.09.2017 20:00 OK Triglav KRANJ (SLO) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 ??? ???
2 MIL-8  Sa 30.09.2017 17:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 ??? ???
2 MIL-6  Sa 30.09.2017 17:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 ??? ???
2 MIL-10  Sa 30.09.2017 18:00 Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 ??? ???
2 MIL-9  Sa 30.09.2017 19:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) KDS-šport KOŠICE (SVK) SH {ZWETTL}  Google Map24 ??? ???
2 MIL-7  Sa 30.09.2017 20:00 OK Triglav KRANJ (SLO) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 ??? ???
3 MIL-13  So 01.10.2017 15:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) SH {ZWETTL}  Google Map24 ??? ???
3 MIL-11  So 01.10.2017 15:30 VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Mladost ZAGREB (CRO) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 ??? ???
3 MIL-14  So 01.10.2017 17:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) Calcit Volley KAMNIK (SLO) SH {ZWETTL}  Google Map24 ??? ???
3 MIL-15  So 01.10.2017 18:00 Spartak MYJAVA (SVK) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Mestská športová hala {MYJAVA}  Google Map24 ??? ???
3 MIL-12  So 01.10.2017 18:30 OK Triglav KRANJ (SLO) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športna dvorana Planina {KRANJ}  Google Map24 ??? ???
4 MIL-19  Sa 21.10.2017 20:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) OK Triglav KRANJ (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 ??? ???
4 MIL-16  Fr 27.10.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) Spartak MYJAVA (SVK) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 ??? ???
5 MIL-20  Sa 28.10.2017 19:00 Spartak MYJAVA (SVK) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 ??? ???
6 MIL-23  So 29.10.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 ??? ???
7 MIL-26  Fr 24.11.2017 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 ??? ???
7 MIL-28  Fr 24.11.2017 20:00 Mladost ZAGREB (CRO) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 ??? ???
8 MIL-30  Sa 25.11.2017 19:00 Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 ??? ???
7 MIL-29  Sa 25.11.2017 19:00 KDS-šport KOŠICE (SVK) VKP Bystrina SPU NITRA (SVK) Športová hala Hotelová akadémia {KOŠICE}  Google Map24 ??? ???
8 MIL-32  Sa 25.11.2017 20:00 Mladost ZAGREB (CRO) Spartak MYJAVA (SVK) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 ??? ???
9 MIL-33  So 26.11.2017 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) ACH Volley LJUBLJANA (SLO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 ??? ???
9 MIL-35  So 26.11.2017 20:00 Spartak MYJAVA (SVK) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Športna dvorana {KAMNIK}  Google Map24 ??? ???
10 MIL-39  Fr 29.12.2017 19:00 Union Raiffeisen WALDVIERTEL (AUT) SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) SH {ZWETTL}  Google Map24 ??? ???
13 MIL-49  Mi 24.01.2018 00:00 Mladost Ribola KAŠTELA (CRO) Mladost ZAGREB (CRO) ??? ???
13 MIL-46  Fr 26.01.2018 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Calcit Volley KAMNIK (SLO) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 ??? ???
14 MIL-50  Sa 27.01.2018 19:00 Calcit Volley KAMNIK (SLO) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 ??? ???
15 MIL-53  So 28.01.2018 19:00 SK Posojilnica AICH/DOB (AUT) Vegyész RC KAZINCBARCIKA (HUN) Jugend & Familiengästehaus {BLEIBURG}  Google Map24 ??? ???

2017 MEVZA BEACH VOLLEYBALL CHAMPIONSHIP U16 REGISTRATION FORM
MEVZA U16 2017 – registration form

Please click on the Link above to find the registration form for the Mevza U16 Tournament. 

ALL INFORMATIONS ABOUT THE TOURNAMENT HERE: MEVZA_Beach_U16_MSobota – Final

 

 

 

Click here to change this text